XII. Ľudovo-umelecký tábor pri Ipli

29. júla sa skončil  XII. Ľudovo-umelecký tábor pri Ipli, ktorý sa každoročne usporadúva v  Ipeľskom Sokolci.

Aj tento rok sa ho zúčastnilo mnoho detí, ktoré sa oboznámili s našimi ľudovými tradíciami. Základy ľudového tanca sa učili deti v dvoch skupinách pod vedením Zsófie Besze a Zalána Pásztora. Hru na citare si osvojili pomocou lektoriek Dóry Hegedűs a Szilvii Ozsvald.

Počas celého tábora boli pre deti pripravené rôzne zaujímavé remeselnícke činnosti. Vyskúšali si pletenie košíkov, z vlny plstením tvorili kľúčenky a loptičky, z kože vznikli zaujímavé náramky. Páčila sa im aj technika makramé.

Deti navštívili dom Ľudových tradícii v obci, počas večerov si radi zahrali športovú hru méta a nesmel chýbať ani táborák.

Posledný deň, v rámci záverečného programu, účastníci tábora predviedli rodičom  a všetkým prítomným čo všetko sa v  naučili. Hotové výrobky si publikum mohlo prezrieť na malej výstave pred javiskom.

Na záver sa účastníci mohli zapojiť do interaktívneho  predstavenia  bábkového divadla  Tatay színház pod názvom Rozprávky z kufra. Každý účastník odchádzal plný zážitkov, spokojný s aktívne prežitými piatimi dňami.

Véget ért Ipolyszakálloson az idei Népművészeti Tábor az Ipoly Mentén, mely július utolsó hetén zajlott.

A tizenkettedik évad ismét sok gyerekkel ismertette meg hagyományainkat. A néptáncosok két csoportban dolgoztak és a néptánclépesekkel Besze Zsófia és Pásztor Zalán ismertette meg a résztvevőket. A citeraoktatás három csoportban zajlott Hegedűs Dóra és Ozsvald Szilvia vezetésével.

A tábor alatt a gyerekek kipróbálták a kosárfonást, nemezelést. Bőrkarkötőket és barátság karkötőket készítettek. Ellátogattak az ipolyszakállosi tájházba is és nem maradt el a szokásos méta sem.

A záróműsor keretében a résztvevők bemutatták a szülőknek, rokonoknak és érdeklődőknek, hogy mit tanultak meg a tábor ideje alatt és miket készítettek el két kezükkel. A tábort végül a Tatay Színház interaktív bábelőadása zárta.

Dátum vloženia: 29. 7. 2022 13:29
Dátum poslednej aktualizácie: 30. 10. 2023 13:30