X. Ľudovo-umelecký tábor pri Ipli

Dátum realizácie - 20.07-25.07.2020

Cieľom je zvýšenie záujmu mladých ľudí o kultúrne dedičstvo regiónu a dosiahnutie spoluúčasti mládeže na jeho zachovaní. Oboznámenie účastníkov s tradičnými remeslami a zvyšovanie ich zručnosti v daných remeslách. Zachovanie a propagácia ľudového hudobného nástroja - citari, rozšírenie pohybového registra účastníkov, upevnenie národného povedomia u žiakov s materinským jazykom maďarským navštevujúcich zš s vyuč. jazykom slovenským v našej obci a v okolitých mestách, rozvíjať ich slovnú zásobu a vyjadrovaciu schopnosť v materinskom jazyku. Umožniť zmysluplné trávenie voľného času, získanie pozitívnych zážitkov a nadviazanie nových priateľstiev. Cieľovou skupinou sú žiaci základných a stredných škôl ako aj občania regiónu, ktorí majú záujem o ľudovú kultúru.

Dátum vloženia: 20. 7. 2020 13:22
Dátum poslednej aktualizácie: 30. 10. 2023 13:23